Novinky | Knihovna | Vyhledávání | Bibliografie | Autoři  Odkazy | FAQ | Diskuse | Uživatelé | Fonty | Registrace | Ankety
Jméno:  Heslo:  Diskuse קבלה Připomínky Inzerce Dotazy


Diskuse
Pro zadávání příspěvků musíte být přihlášeni. Pokud nemáte založený účet, REGISTRUJTE SE.
Nebo zkuste, zda není Vaše záležitost řešena na stránce často kladených dotazů.
Položky 1-10 z 36415 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat:
RAMON - [24.05.18 16:43] 
AFAR - [17.05.18 18:50]:
Tak to se zdá, že jsi za vodou:-) I když mi tam trochu nehraje to, že je ti Bůh při smutku hrozně daleko a pak zase jako by byl stejně daleko/blízko při smutku i radosti.
Vykládám si to ale tak, že v prvním případě mluvíš o prožívání, kdežto v druhém o přesvědčení. A to se dostáváme k odpovědi na tvé nerozumnění, jak to myslím, protože právě takhle.
Člověk může podléhat všelijakým stavům, naprostým šílenostem ve světě vnějším i vnitřním, ale niterně "vyjádřit" přesvědčení, že Bůh je Dobrý a tedy v to, že všechno zlé se v Dobré obrátí, považuji za něco tak přesažného, že to nemá obdoby. Takové niterné vyjádření obvykle i fakticky pomůže, ale v ten moment to najednou přestává být cílem.
Je dost pravděpodobné, že to v člověku vzbudí morální inspirace pro proměnu vezdejší práce, socializace a možná i pelešení :-)) Nicméně jsem přesvědčen, že je to v principu dostupné každému, bez jakékoliv předchozí průpravy.
EGO-N - [23.05.18 15:13] 
Proto se taky rilka pacient - ze slova cekat ( jako na zazrak bez vlastniho pricineni ... Able to accept or tolerate delays, problems, or suffering without becoming annoyed or anxious )
SNOP - [22.05.18 18:53] 
AFAR - [21.05.18 19:07]: Ja ti nevim. Promena muze bolet, ale moc to nevnimam jako neco, co se skryva pod pojmem "utrpeni". Utrpeni si totiz nespojuji s vlastni aktivitou, ale naopak s pasivitou (trpnosti).
AFAR - [21.05.18 19:07] 
SNOP - [21.05.18 01:37]: K utrpeni: Napada me, ze v magii je to vlastne podobne. Kdyz clovek zacina praktikovat, vede to k jeho vnitrni promene, coz pusobi utrpeni. Po jistem case utrpeni samo odejde (lze ho odhodit). Toto je ale asi prirozene, protoze magie je cesta k Bohu.
AFAR - [21.05.18 19:01] 
LOCKI - [21.05.18 12:03]: Jako by jsi mi cetl dusi. Presne tak, jeden tomu muze jit naproti svou bdelosti a srdcem, ale jen on sam to zpusobit nemuze.
EGO-N - [21.05.18 18:35] 
ted na fb v klubu Eckharta Tolleho: ZKOUŠELI JSTE SE NĚKDO ZEPTAT BOHA S ČÍM BY JSTE MU MOHLI POMOCT? JÁ JSEM SE ASI PŘED PĚTI LETY ZEPTAL A ZDÁ SE ŽE SE MI OD TÉ DOBY ZAČALO DAŘIT. SKORO JAK V POHÁDCE KDYŽ CHCETE POMOCT NEZIŠTNĚ STAŘENCE A ONA SE VÁM ZA TO BOHATĚ ODMĚNÍ...

a jedna z odpovedi:

Já se ptám Boha, co mám dělat, aby měl ze mě radost a myslím, že se mi také daří. Mám dvě zdravé a prima dcery, střechu nad hlavou, milujícího partnera a mazlivého kocoura. :) Co víc si přát? :D
LOCKI (vulgo TheLayLama) - [21.05.18 12:03] 
SISACHOCHUš - [19.05.18 18:21]: No tak na to máme ověřený postup. :-) Meditaci. Což je vnitřní stav bdělé a laskavé pozornosti otevřeného srdce v očekávání. Ovšem bez představ a jakýchkoliv podob očekávání, velmi přirozeně. ;-) V takovém nastavení To přijde. Ne automaticky, nežijeme ve stroji a vztahy jsou záležitostí, kterou neutvoří jeden. Můžeme však pocítit a prožít Jedno(tu) jako vztah(ování). Spojující silou je zde Láska. Meditovat dle uvedené definice lze slovy klasika "stoje, leže, sedě". :-) Už samotný stav, který taková meditace navodí je svojí pokojností velmi blízko spojení a z počátečních záblesků se stane vyhledávanou vnitřní polohou, ve které očekáváme. Někdo se dočká opravdového druhého příchodu Krista, který je Jeho vstupováním a narozením do srdcí, někdo se dočká osvícení. Způsob následného vyjádření není tak podstatný jako samotný otisk v duši a světe. Klepejme touto polohou vlastního srdce, vydáním duše a zůstávejme v důvěře, že "bude otevřeno"... ;-)
SNOP - [21.05.18 01:37] 
Kdyz cloveka neco boli, typicky se snazi se toho vyvarovat. Kdyz ho boli noha, nestoupa na ni, kdyz ho boli ruka, nepouziva ji. Kdyz ho boli byti - a co jineho utrpeni je - snazi se nebyt. Nebyt takovy, jaky do te doby.
To je idealni chvile pro intervenci duchovnich smeru. Clovek vi, ze neni dobre. Ale nevi, kudy lepe.
Existuji smery, napriklad zen, ktere smeruji proste jenom k odstraneni utrpeni. Nedivej se na nic, sip je otraveny, vytrhni ho.
Existuji smery, ktere se snazi jenom napravit nerovnovahu. Utrpeni je nutne, ale jsou i dobre veci, na ty se zamer.
Spousta moznosti.

Utrpeni je nejrychlejsi kun k Bohu, ok, ale kdyz Boha dosahnes, odhod utrpeni. Neni jiz potreba. Leckdo dela chybu, ze se v utrpeni koupe, at uz pro jine, nebo pro sebe. K Bohu nelze v silnem smyslu dojit. Ale to neznamena, ze nelze odhodit utrpeni. Dosazeni Boha, to jest nasledovani Boha, je transcendenci utrpeni - ale i nejake nestridme radosti. Nasledovani Boha je pokojne a radostive.

Inu, spojeni je extaticke. Extazi neni mozne drzet vecne, protoze nasinec musi pracovat, socializovat se, pelesit se,...
Spojeni je jisty druh posvatneho. To, o co nakonec jde, je prenos tohoto posvatneho do bezheho, pro sebe, pro svuj zivot. Spojeni mene bdele, mene posvatne, ale furt krasne a s moznosti si vecer udelat spagety.
Coz mozna vubec nelze, ale o tom uz je zivot.
AFAR - [20.05.18 12:44] 
SISACHOCHUS: To je velmi pekne tema diskuse. Sama to spojeni hledam, ale zda se mi, ze jen svym vlastnim pricinenim ho nenachazim. Nekdy prijde samo, i kdyz jen zridkakdy. Moje zkusenost je takova, ze pouze mym pricinenim neprijde. Mohu byt bdela a je to velmi krasne, ale neni to "to ono". Nemam s tim mnoho zkusenosti, ale zda se mi, ze to neni pouze o delani "te spravne veci" (byt bdela), ale tez o necem dalsim, co neovlivnim. Kdyz se "setka" ma bdelost s timto dalsim, prijde ten "mod" spojeni. Dost mozna to cele ale spatne interpretuji, protoze to neumim lepe uchopit.
SISACHOCHUš - [19.05.18 18:21] 
LOCKI - [18.05.18 08:15]: Napsal jsi to celé krásně a od srdce.
Nejde mi o to, abych řešil, kam se schoval Bůh, když mi není dobře a zda si vzpomenu na chválu v tučných časech.
Utrpení rozumím podle slov Exupéryho: "Utrpení je nejrychlejším zvířetem, které člověka zanese k Bohu..."
Jde mi o nalezení toho "módu" spojení, který jsem kdysi zažil a v němž není třeba slovní modlitby a to bez toho, abych k tomu potřeboval projít utrpením. Tedy jde o to, být nějak předvídavější. Bdělejší. Rychlejší než čas, být při vzniku okamžiku a ne až na "ocase".


Položky 1-10 z 36415 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat: