Novinky | Knihovna | Vyhledávání | Bibliografie | Autoři  Odkazy | FAQ | Diskuse | Uživatelé | Fonty | Registrace | Ankety
Jméno:  Heslo:  Diskuse קבלה Připomínky Inzerce Dotazy


Diskuse
Pro zadávání příspěvků musíte být přihlášeni. Pokud nemáte založený účet, REGISTRUJTE SE.
Nebo zkuste, zda není Vaše záležitost řešena na stránce často kladených dotazů.
Položky 1-10 z 36290 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat:
SNOP - [26.04.17 15:40] 
Velmi dobrý (patrně nejlepší, co se týče filologické stránky) je překlad a výklad Davida Sehnala - http://neoluxor.cz/beletrie/kniha-laozi--197769/
LENOCHWARE - [26.04.17 15:05] 
Na netu jsou myslím všechny překlady. Osobně mám nejraději Navrátila.
LOCKI (vulgo TheLayLama) - [25.04.17 15:02] 
RAE - [25.04.17 11:17]: Tao Te Ting se mi nejvíce líbí od Berty Krebsové. Ideálně celá kniha včetně komentářů. Poctivá věc od té paní a nedoceněná, myslím.

Bhagavadgitu v českém překladě vlastně kteroukoliv mimo Prabhupády. Ta je velice tendenční výkladově a sám výklad velmi balastní pro toho, kdo nechce praktikovat v duchu Haré Krišna. Za mě Janíček, Filipský -Vacek a v kontextu české mystiky stojí za přečtení i počin Weinfurterův.
RAE - [25.04.17 11:17] 
LOCKI - [15.06.07 10:29]: Tao te Ting i Bhagavatgita jsou dostupne v nekolika ceskych prekladech. Lze nektery z prekladu uvedenych del obzvlaste doporucit? Nebo to je lhostejne a esence del bude dobre patrna v jakemkoliv vydani? Predem dekuji za odpovedi.
EGO-N - [17.04.17 17:56] 
Co děláme spánkem mimo triviální odpovědi odpočinku těla? Uvolnujeme zrejme i tu nasi dusi. Pozbavena sve denni prisne projekce dle zakonu tvorby reality a jeji trvacnosti tak muze nachazet vic rozmanitejsich a divotvornejsich prozitku sama v sobe. I kdyz vicemene prchavych, ale o to vic odlehcujicich. Nachazi tak vecnou silu prekonavat ty denni prozitky s lehkosti toho, ze vi odkud a kam sa muze opet vracet. Kdyz dusi vic chybi trvacnost je vic v dennim modu, kdyz ji chybi lehkost a uvolnenost prejde do nocniho uvolneni a sneni. Nenadarmo se rika ze spanek je nejlepsi lekar.
LOCKI (vulgo TheLayLama) - [12.04.17 10:51] 
Jen taková včerejší douška k obraznosti člověka a k člověku jako k obrazu. Možná samozřejmá, ale právě proto...naše "denní" vědomí je opravdu jako Slunce. Ráno vyjde a přesvítí svým jasem veškerý astrální svět nočních hvězd. Jak se vzájemně má ke smyslové zkušenosti teď jen zmiňme, že se má, ale nechme stranou. Oživující záře tohoto "jáského" vědomí je pro každého denní zkušeností. Kam se zaměří, tam jde tvořivá síla a člověk směřuje vědomě, lépe řečeno svojí vůlí, tedy volně. Naše slunce může také být samozřejmě i spalujícím Sorathem a každý asi udělá i tuto zkušenost. Každopádně pro vstup do oněch jinak přezářených hvězdných světů potřebujeme toto vědomí uvést do umírněného stavu bez ztráty bdělosti. To se zdá poněkud paradoxní, pokud je bdělost ztotožněna zcela se zářícím vědomím já. Změněné stavy vědomí jsou charakteristické určitým rozvolněním. Ať už je to soumračná lucidita mezi vnitřním dnem a nocí, narušení integrity jáství pomocí transů všeho druhu (s pomůckami, nebo bez), případně meditační jemné oddělení bdělosti od zářícího já. Zmíněné prostředky umožňují vnímat jak projev úrovní pod já, např. přírodní, animální, vegetabilní, tak se spojit s vyššími inteligencemi a bytostmi. Obojí je běžně přezářeno a v určitých momentech bývá taková situace vnímána jako uzavřenost v těle, nebo egu apod. Člověk ale drží lidsky pohromadě právě tím, co se by se mohlo zdát překážet a proto je vždy rozvolňování spojeno s určitou ztrátou lidství na úrovni já ve prospěch vědomí celků. A zde vnímám člověka jako prostředníka schopného integrovat a tím jaksi vykupovat, přinášet spásu. Proto není jeho cestou zářící slunce já pozbýt zcela. Co děláme spánkem mimo triviální odpovědi odpočinku těla je otázka. Možná někdo, kdo má lunu svého nočního vědomí jasnější a ne jen v přibývajícím srpku má k tomu co říct.
ZUZANA_AA - [12.04.17 02:17] 
SIGHT - [09.04.17 10:44]: Moravský egregor vždycky vypadne ze všech diskusí - jako kdyby jej nikdo nevnímal. (Je přehlížený - o tom to svědčí). Mně právěže připadá taky silný - mj. proto, že tam pořád je, i když tak jaksi na pozadí.
Přijde mi ale pozoruhodné, že je tak nějak mimo pozornost. Že by to bylo jeho stabilitou - to mne nenapadlo.
SIGHT - [09.04.17 10:44] 
ZUZANA_AA - [10.02.17 16:11]: Sem úplně zapomněla, že sem ti chtěla odpovědě, tak napravuji :)
O čem si myslíš, že to svědčí? :)
Z mého pohledu - on ten moravský egregor, co se zdá že "vypadl", v podstatě nevypadl, ale je tak nějak stabilně silný, resp. on tu sílu nějak nepostrádá.

Morava byla i za předešlého režimu, který vyloženě šel po víře, nějak toho všeho ušetřena (patrně vlivem egregoru už tehdy); pamatuji si, že coby dítě mě v Čechách odnaučovali a říkali "nesmíš", na Moravě zase učili/přikazovali [jsi naše, takže] "musíš" a tak sem mezi tím pendlovala.
Takže dvě věci: Jednak neustálé nabíjení pomocí v podstatě nepřerušované praxe v podstatně větší míře (více praktikujícími lidmi). A za další, v hranaté závorce mám záměrně "jsi naše", abych upozornila na fakt, že i to národní povědomí/sebevědomí příslušnosti bylo/je na Moravě stále stejně silné a vymezující se, v české části je to předmětem vtipů, ale v podstatě možná tichou závistí :)
XERAPH - [28.03.17 16:45] 
Osobně si nepíšu nic, výjímku tvoří věci týkající se tzv. Božské jiskry (a to se ty zápisky týkají poznání, u operací by to nemělo pro mě velký smysl).
DR. ISAC LURIA - [11.03.17 18:57] 
Rád bych se zeptal jak zpracováváte zážitky a zkušenosti z magických operací...? Užíváte zápisky či umělecké vyjádření?
Děkuji předem za odpovědi...
Položky 1-10 z 36290 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat: