Novinky | Knihovna | Vyhledávání | Bibliografie | Autoři  Odkazy | FAQ | Diskuse | Uživatelé | Fonty | Registrace | Ankety
Jméno:  Heslo:  Diskuse קבלה Připomínky Inzerce Dotazy


Diskuse
Pro zadávání příspěvků musíte být přihlášeni. Pokud nemáte založený účet, REGISTRUJTE SE.
Nebo zkuste, zda není Vaše záležitost řešena na stránce často kladených dotazů.
Položky 1-10 z 36763 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat:
WHITMAN - [12.01.22 12:08] 
Lze koupit praktikum runového pozismu?
Děkuji za radu.
EGO-N - [11.01.22 07:07] 
Cus, jdu kolem a jen kontroluju mazani :)

http://www.grimoar.sk
KAKTUS - [04.01.22 06:01] 
Mi to přijde tak, že má severské vychování a nepůsobí tak česky sebevědomě až nabubřele. Ale to, ze ve svém věku “vymyslel”, ze bude vlastnit 100 věcí - no tak to je závěr ezo adolescenta. Poctivě přiznávám, ze si na něj občas vzpomenu , když vidím mé skladiště ve sklepě. Ano - Elon Mask má možná jen diamantovou kartu, ale mi se (jednou) hodí i staré polystyrény.
A gryndyl, jak se říká u nás na severu, s tím jde ruku v ruce.
EGO-N - [04.01.22 03:58] 
https://www.facebook.com/sedlacekt - nemuzete se mu nekdo malinko "povenovat"? Tenhle chlap ma charisma a sve "vize", ale bohuzel skoncil nekde na puli cesty spis v detskych snech + ted to tahne smerem do EURA, Green Dealu a podobne. Cim by samozrejme CR a jeji samostatnost jako takova do 5 let uplne zanikla.
CHALWAT - [31.12.21 20:28] 
Moudří když mlčí, tak pracují.. užijte ve zdraví každého dne i příští rok !!! :-)
KAKTUS - [31.12.21 17:00] 
Pardon.
A kruhem se tím otočilo to mazání stop, rád bych to smazal.
KAKTUS - [31.12.21 16:58] 
EGO-N - [30.12.21 18:32] 
Vsem PF2022 a mam takove male prani ... abych mohl za sebou znovu mazat ... predem moc diky.


https://blog.wuwej.net/2014/09/16/nenechavat-stopy.html

Před mnoha lety jsem v nějaké knize narazil na krátké poučení. Znělo: „Nenechávej stopy.“

Nevím už ani z jakého okruhu pochází, jestli to byl buddhismus nebo šamanismus, ale utkvělo mi - tak lakonické vyjádření, síla v jednoduchosti. Moc jsem se jím ale neřídil, byla to jen další zajímavá myšlenka do sbírky.

Teprve teď si začínám uvědomovat, jak silné doporučení to je, do kolika oblastí života zasahuje. Denně si je připomínám. Je to všude, kam se podívám – od přízemních věcí jako uklízení nářadí po použití, odnesení konviček na jejich místo, přes úklid v úkolech a mailech (nenechat nedořešené věci, drobnosti vyřídit okamžitě) až po neodhazování odpadků, zakrytí ohniště a zametení stop v přírodě.

Investovat tu trochu energie na zahlazení, zlikvidovat nesoulad hned v počátku a ušetřit si zdržení s úklidem před začátkem příští činnosti.

Připravuj obtížné, dokud je snadné,
prováděj velké, dokud je nepatrné.
(...; Lao-c': Tao te ťing, 63. kapitola)

Čisto v prostoru, čisto v duši.
Beze stop.

// Jak to bylo v te Borgesove povidce co jedly hady a psali do pisku? :)
CHALWAT - [28.12.21 21:00] 
Já jsem sám sobě nadělil Slovník spirituality a ku vyvážení ještě Dějiny čínského myšlení. Protože to je jako nebe a dudy, soudcovat a klidnit to budou Epiktétos, Mareček Aurelius a Seneca.

Rozlišujme svátky a "svátky".. sváteční je každý den, nicméně společnost si extra pěstuje spíš adorativně kultovní příležitosti a duchovní plebán zas vidí jen to placené pracovní volno a neopomene se za něj brát podobně jako za hodiny u dovolené na zotavenou. :-)
KAKTUS - [24.12.21 00:00] 
Dnes jsem koupil pod stromek zvídavé dceři Gurdžijeva, vím dobře, že to je mimo rámec tohoto servru, navíc já o tom nic nevím (a nepovažuji za rozumné darovat autory, které jsem sám nečetl), ale přesvědčilo mne (donutilo) to, ze jsem se tu malou (relativně) drahou knížečku pokusil 2x vrátit do regálu a nepodařilo se mi to. Jsem pověrčivý a tak jsem to vzal. Za komentář budu rád. (Naředil jsem to koupí Tao té ťingu, takže zas taková trága to nebude ;-) )

Jinak pěkné období nadcházejících křesťanských svátků, ať už slavíte cokoliv (či neslavíte nic).
Položky 1-10 z 36763 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat: