Novinky | Knihovna | Vyhledávání | Bibliografie | Autoři  Odkazy | FAQ | Diskuse | Uživatelé | Fonty | Registrace | Ankety
Jméno:  Heslo:  Diskuse קבלה Připomínky Inzerce Dotazy


Diskuse
Pro zadávání příspěvků musíte být přihlášeni. Pokud nemáte založený účet, REGISTRUJTE SE.
Nebo zkuste, zda není Vaše záležitost řešena na stránce často kladených dotazů.
Položky 1-10 z 36852 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat:
CHALWAT - [25.11.23 19:01] 
Takový hodnotný web to je.. Kde jsou všichni čarodějové? Ti nerozumní dospěli a rozumní dosáhli svého? Začalo snad konečně platit příslovečné "Kdo ví, nemluví.."? Přitom je to tak jednoduché.. zlatá nit spojení ničeho, počátku, s lidským vědomím. Všechny ty spekulativní systémy, teorie, hvězdné sféry a andělské hierarchie.. je to tak obtížné podívat se přímo nikam?
To jsem chtěl říct.. letopočet se změní a lidé vykonají každoroční společenské rituály. I když na tom v podstatě nezáleží, přece jenom žijeme v nějakých reáliích a snad pořád platí, že je zbytečné znepříjemňovat si vzájemně svoji existenci. Tak se usmívejme a pomáhejme i těm, kteří si to vůbec nezaslouží.
No man is an island entire of itself.. no one is the navel of the world and our universe is not Omniverse. Good luck to you all..
ZUZANA_AA - [17.08.23 23:08] 
Příspěvek k ohnivým očním debatám: https://www.kosmas.cz/knihy/504325/jak-funguje-strach/
EGO-N - [10.08.23 09:53] 
EGO-N - [07.07.23 19:24] 
EGO-N - [07.07.23 17:56] 
The Next Global Superpower Isn't Who You Think Ian Bremmer TED

https://www.youtube.com/watch?v=uiUPD-z9DTg
EGO-N - [09.06.23 09:48] 
Malý pohled na Naboženstvi, Theurgii a možný vyvoj
( upravena retrospektiva vynatku z Kefera a par postrehu )

Boha v podstatě nemůžeme nikdy plne ovladnout a ani plne pochopit, jinak by to totiz nebyl Buh, a to plne svobodnej a vsemohouci, ale spis nekdo nam slouzici a tim padem podrizeny. ( Plne prusvitnej pan se totiz vzdy stava nekomu sluhou )

Chápeme ho tedy alespon castecne v jeho harmonickém tvoření, kráse všeho stvořeného v matematice hvězdných oběhů, souziti vsech jiz stvorenych ale i virtualnich svetu, smeru a jeste neuskutecnenych prani a snu cele planety a lidstva.

Snazime se sice byt vetsinou v souladu se vsim co je jiz stvoreno, i kdyz pro preziti musime neco i potlacovat, nebo nicit, ale nevnucujme nejake to uplne sjednoceni a splynuti ... zivot a pravda totiz musi mit sanci na pomerne velikou diverzitu, protoze jak je znamo uplne vse kdyz nechame splynout dohromady, tak neziskame nikdy nic navic ale spis min. ( kdyz napr. smichate na malirske palete vsechny barvy dohromady, vetsinou je vysledkem jen nejaka nehezka hneda a tou malovat opravdu nikdo nechce ... a vime jak to pak dopada )

A tak tedy musime vetsinu casu spis usilovat ne o to uplne sjednoceni, splynuti vseho a vsech do nejake jedine a spravne sablony, do jednoho stylu a jen jedine pravdy ... ale spis nam jde o to ponechani i starych osvedcenych pravd, stylu a zpusobu a postupne, nasledne zdurazneni toho, co je momentalne pro nas nutné, moudré a prospesné a k cemu se snazime smerovat.

My svým postojem totiz potvrzujeme vzdy pouze určitý aspekt a přívlastek boží. A ten je dán pouze filosoficky a muze existovat jen kdyz existuje i nejakej jeho protipol, nebo alespon jine a ruznorode prostredi v nemz muze tato pravda sama o sobe vzniknout a tim padem i existovat a vyniknout. ( tleskani jen jedné jediné ruky vetsinou jaksi nefunguje )

A tak ku příkladu všechna náboženství se sice obracejí k Bohu jakožto k prabytosti, ale podtrhují vzdy jen určitou jeho složku, kterou se tento Bůh vnímajícímu lidskému mozku jeví a kterou chteji zvyraznit.

Ku příkladu starořecké náboženství vytvořilo Jupitera, boha, přemožitele nebe Urana a vládce bohů i lidí. Starořímské náboženství snažilo se o vytvoření Boha jakožto prapodstaty všeho dobra. Proto nejvyšší jméno Jupitera: Jupiter optimus et maximus.

Mojžíš taky chapal zajisté Boha jako stvořitele a pána všeho tvorstva. Křesťanství mirne potlačilo tento suverénní aspekt vládce a vytvořilo spis ideál Boha lásky, Boha slitovného. Divoké národy nemohly to pochopiti a proto Mohamed se pokusil o dalsi upravu a theurgickou synthesu.

Vzal ze Židů Boha vládce, Boha tvůrce a z křesťanství ideál Boha milosrdného a snažil se Nomádům pouště zprostředkovati tento nábožensko-theurgický ideál po svém. Islámská theurgie a sufismus odvrací se od rozumového poznání Boha a mozna vidí poměr v něčem citovém, jemném, ženském, rěkneme i mirně záporném. Praví, že není rozdílu mezi vědou a vírou. KORAN sám je věda, Bůh je přesně definován, státověda, poměr člověka k zákonům a lidem. Aby smířil sufismus a islám, mají zde střed, ve kterém náboženství splývá dokonale s vědou ...

Jaké budou pokusy o vytvoreni příštího náboženství? Budou, li?

Musí to býti smerovani nebo náboženství které zde ještě nebylo?

Poněvadž pokrok je sice nekdy pomalej, ale nekdy i docela rychlej, nemilosrdnej a žene vpřed nejen poznatky techniky, spolecnosti ale tim padem i nasledky a celou přírodu kolem ... do které patří i náš zivot, duch, náboženství a prakticky cele deni na planete.

Bude to Bůh v aspektu globalniho vládce prolinajici aspekty vsech nabozenstvi? A to ducha vladce, ducha svatého a ducha plne svobodneho a to i pro jeho jednotlive dilci soucasti? Kam se posune pyramida systemu? Zabori se do bahna, nebo povznese a to jen jeji vrchol mirne do oblak?

Nebo celkove jen eticko-technicky bůh vladce, na principech nejak kolektivne a zvenci rizene AI, Bůh dokonale vyvazeny na zaklade nejakych dat? Kdo ty data bude dodavat a jak od systemu vyzadovat a ziskavat, kdyz maji byt obcane svobodni? A to nejen data dle momentalnich globalnich ekonomickych, ekologickych, CO2 .... ale i vsech ostatnich dynamickych a novou digitalni formou plateb svobody zajistujich, nebo potlacujicich dat + vsech dalsich potreb a aspektu lidskeho a planetarniho vývoje? Budou si lide uvedomovat ze ztraceji cast svobody a ziskaji jine benefity a vyssi uroven ziti? Budou bojovat otevrene vuci takovemu systemu rizeni jen ti nejprimitivnejsi a nic nechapajici? Uvidime.

Budou se zohlednovat chyby a postrehy, treba z Ciny ale i jinych centralne rizenych ekonomik a statu? Vymenny kurz svetovych men a financi - Forex, zatim funguje uspesne. Bude skokova zmena se zavedenim CBDC? Asi ne... A jak bude postupne probihat zavedeni CBDC zapadu? Bude zapasit a sama stanovovat kurz k vymene zbozi a tedy i samotnej kurz k CBDC Ciny a jinych zemi? Zatim jen same otazky :)

Jedinym jak tak sjednocujicim jazykem, kteremu temer vsichni lide na planete nejak rozumi jsou cisla.
( presneji jejich zapado arabska verze )

p.s.

Zak se zeptal rabiho: "Rabi, jak mohu dosahnout moudrosti, jak se naucim porozumeni?"
"Prostrednictvim zdraveho rozumu a spravneho usudku."
Dobre, ale jak dosahnu spravneho usudku?"
Prostrednictvim zkusenosti," odpovedel rabi.
"Ale jak ziskam takove zkusenosti?"
Rabi se usmal: " Mylnymi usudky a jejich nasledky!"


p.s. 2
Jeden pomáhá tím že poškozuje, druhý poškozuje tím že pomáhá. A to nejlepší a nejhorší zároveň jedno jest :)
Upraveno pro Deep Meta Ai + Yann LeCun ( yummy food )
EGO-N - [15.05.23 23:19] 
EGO-N - [15.05.23 23:17] 
EGO-N - [14.05.23 17:22] 
EGO-N - [12.05.23 15:40] 
First CLEANING: Yellen Says ‘We Have to Default’ on Something If Congress Fails
Položky 1-10 z 36852 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat: