Novinky | Knihovna | Vyhledávání | Bibliografie | Autoři  Odkazy | FAQ | Diskuse | Uživatelé | Fonty | Registrace | Ankety
Jméno:  Heslo:  Diskuse קבלה Připomínky Inzerce Dotazy


Diskuse
Pro zadávání příspěvků musíte být přihlášeni. Pokud nemáte založený účet, REGISTRUJTE SE.
Nebo zkuste, zda není Vaše záležitost řešena na stránce často kladených dotazů.
Položky 1-10 z 36335 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat:
EGO-N - [06.10.17 12:03] 
SIGHT - [28.09.17 12:18] 
Ráda bych připomněla, v souvislosti s příspěvky níže, zkraje letošního roku, že dnešek, v den, kdy probíhají svatováclavské slavnosti v řadě měst, ale především ve Staré Boleslavi, je velice vhodný den pro provádění rituálů k posílení národního(-ích) egregora.

Dnešek je výjimečný z hlediska každoroční rituální praxe zejména tím, že můžete pracovat s "čistým" davem, resp s jeho upřímnou náladou (čistý emocionální náboj prosté a přímé sounáležitosti, vzpomínky na jednu z ikon našeho národa). Tento čistý dav vyrovnává rostoucí nacionalistický extremismus a svým způsobem jej rozbíjí, výsledkem jsou převažující posilující "dobré" nálady a záměry, úcta na místo "korunování", mírové myšlenky na spoupráci mezi stejně sebevědomými národy, naproti vyzdvihování jednoho národa nad jiný a stejný respekt v globální společnosti, která je spojena v úctě a respektu ke specifickým národním rysům a zvykům i odlišnostem, které národy charakterizují a utvářejí, naproti násilnému sjednocení pod rouškou domnělé jednoty a stejnakosti, bez špetky vzájemného respektu, jak k národu, tak k jednotlivci - kde nutně musí vznikat umělé elitářství.

Čili kdo chcete, pomodlete se, vzpomeňte, zameditujte, zapalte svíčku či proveďte více či méně jednoduchý rituál posilující národní povědomí, aplikujte mírnost, aby byly utišeny extrémní nacionalistické tendence, apelujme i na naše politiky - aby nemysleli na obchod, ale na život svého národa, aby nemysleli na to, že v případě potřeby mají prostředky a kam utéct, ostatní nikoliv.
LENOCHWARE - [26.09.17 11:32] 
Locki: Tak nějak. Asi není moc objevné konstatování, že komerční faktory, jako reklama, utvářejí naši dobu víc, než tomu bylo dřív. Je snadnější zasáhnout lidi nějakým poselstvím díky masmediálním technologiím. Vlastně je to speciální případ důsledku rozvoje technologií, které mohou dát jednotlivci/skupině velkou moc a je otázka, jestli budou mít ta elita, těmito prostředky disponující, i příslušné vědomí odpovědnosti a pokory. Nakonec i ta elita bude muset žít ve společnosti, kterou vytváří.
Kdoví jak a do jaké míry třeba taková reklama, to co je jejím podtextem, formuje společnost. Škoda, že se asi těžko dá udělat nějaká studie, která dopady "mediálních" vlivů v dlouhodobém měřítku sleduje.
LOCKI (vulgo TheLayLama) - [19.09.17 14:19] 
LENOCHWARE - [19.09.17 12:55]: Myslím, že to nejsou témata mimo. Prodej inzerce/nahánění sledovanosti je jedna kapitola. Další proud veřejně provozované magie je účelové vytváření nálad (ve společnosti, na trhu, v diplomacii), kterými se někdo snaží zvýhodnit svoji stranu. Onen (černo)magický prvek je právě v tom, že takový vliv a následná změna postoje mají být vědomě nereflektovány tím, komu je informace předkládána. Přinášíme Vám fakta, případně kvalifikované odhady situací - to je paradoxně ona pozornost odvádějící stránka od vlastního účelu. Magicky/psychologicky orientovaný člověk jde po dikci a náladě, která se vyvolává. Jde po Cui bono, pokud to jde alespoň trochu vyčíst. Jinak prostě místo skutečnosti vidí pozlátka...viz nepřipravený vs. démon v minulém příspěvku. Zlo se připodobňovalo k hadovi/šelmě právě pro jejich způsob "zákeřnosti" se kterou loví oběti. Úspěšný lov, stejně jako černomagická operace je charakteristická netušící obětí. Hra se odkryje když už je na reakci pozdě.

Každý správně "morálně pružný" marketér i politik celkem kašle na hodnotu informace jako takové. Zajímá ho zisk, který mu z informace, způsobu jejího odprezentování a jeho postoje k ní může vyplynout. To je démonické víc, než by se zdálo, protože to vede k totální odlidštěnosti v rozhodování a úplnému utržení od reality. Pak je jedno, že mé rozhodnutí někde způsobí katastrofu, protože měřítkem je, kolik politických bodů aktuálně vydělám.
LENOCHWARE - [19.09.17 12:55] 
LOCKI - [18.09.17 10:37]: Dobře řečeno.
K té odpovědnosti a serióznosti, ideálům (nechci příliš rozjíždět nějaká odtažitá politická a společenská témata ale nedá mi to) - připadá mi, že v dnešní době je jí nedostatek. Když srovnám třeba novináře, nebo politiky za první republiky, tak mám dojem, že to vědomí odpovědnosti a vlivu jakožto veřejné osoby na celou společnost tam bylo mnohem větší (byť si je možná trochu idealizuji). Dnes je novinařina do velké míry zábavná show určená k prodeji inzerce.
Ale abych novinářům nekřivdil, je to i tím, že existuje poptávka publika po tomto přístupu a kdo jde proti proudu tak zaniká/krachuje. Možná to jsou spojené nádoby na straně poptávky a nabídky, které se navzájem posilují a vytvářejí tak základní podobu a ducha naší současnosti.
SIGHT - [19.09.17 07:31] 
LOCKI - [18.09.17 10:37]: Připojuji se, pěkně napsáno :)
XERAPH - [18.09.17 17:58] 
LOCKI - [18.09.17 10:37]: do kamene tesat:-)))
LOCKI (vulgo TheLayLama) - [18.09.17 10:37] 
ALMAS - [16.09.17 01:42]: Je to tak. Rozesrat prostředí (libovolné) umí kdekdo. Bohužel o magii se často zajímají lidé, pro které je hlavním měřítkem, že to "něco dělá". Dnešní doba odlidštěné efektivity je v tomto smyslu v démonickém vleku.

Moje životní zkušenost naznačuje, že jakmile někdo začne ztrácet rozlišovací schopnost, typicky mezi dobrým a špatným, půjde jeho život do háje. Viděl jsem to v posledních letech vícekrát. Jak slyším, že ta temná strana je vlastně taky dobrá, že nejde říct, co je dobré a co je špatné, protože to je relativní, tak na 99% to není u lidí (často i chytrých a schopných) osvícený vhled do povahy světa, ale důkaz, že to s nimi jde pěkně do háje. Ruku v ruce jde to, jak "jasno" a "správně" namířeno mají tím blbým způsobem a za jakou cenu jsou ochotni to šířit.

První co se stane je typicky právě rozklad schopnosti rozlišit, že přichází škodlivé. Často přes familiérní mechanismy a líbivost. Prostupuje to světem napříč. Takhle se nechovají jen démonické entity, ale i jejich ztělesnění v mnohých živých patogenech v tělech. Nezkušená čeká nějaký jasný signál, pokud jde o nebezpečí, ale ten už je často nezaznamenán, protože co by ho zaznamenat mělo je ukolébáno, otupěno, případně přes zvědavost fascinováno nějakým pozornost odvádějícím mechanismem.

Zajímané se, jak se podobné principy projevují ve společnosti, veřejném životě, politice apod. I tam je dost velmi ambiciózních, schopných a stejně nezodpovědných idiotů, kteří vyvolávají démony různých nálad. A jak je typické pro každého jen trochu schopnějšího démona, chová se u toho nanejvýš seriózně a slušně, dobře se obleče a je vůbec na první pohled moc hodný, argumentačně přímočarý a mazaný, zatraceně mazaný.

Malé tajemství kolem grimoárů, které ale prozrazuje kdejaká pohádka už dětem je, že v oněch hnusných podobách, tedy takové, jací jsou vidí démony jen opravdu připravený člověk. Ostatním se zjevují ve velmi líbivých podobách. Typicky těm, kteří nejsou přes zevní slupku schopni rozpoznat povahu. Což opět ve světě platí průřezově od fyziologie těl, po společenské celky.
ALMAS - [16.09.17 01:42] 
Všechny ty vzhledné a krásné knihy, grimoáry, nejsou jenom návody k vyvolávání démona a skutečně je k tomu nikdo nepotřebuje. Avšak nutné jsou k přípravě a k obeznámení se z důsledky . Může být člověk vůbec někdy připravený k vyvolání entity? Já jenom že nepřipravení a nezodpovědní nezavírají dveře. Nehodlám poučovat učenější, tak se omlouvám jestli jsem se někoho dotknul. Ale za těch pár let co se tomuto tématu věnuju, jsem zjistil jednu - možná jedinou - věc a to sice to, že není dobré sem tahat někoho koho neznám a neovládám - ostatně - je to zakázané.
KUATO - [08.09.17 09:43] 
ALOIS.FAUST666 - [08.09.17 03:00]: tak je bezpochyby pravda, ze rada astrologickych pravidel a slozitych ritualu nejsou bezpodminecne nutne, ba nekdy pro svoji slozitost jsou spis na prekazku. presto nevim jestli je moudre uplne generalizovat a zavrhnout vsechno. prijde mi, ze rada knih se da pouzit jako velmi dobre laditko (nejak ten "pocitovy sem" ziskat musis). co si budem povidat - kniha neni nez zpusob jak prenest informace. a da se to udelat hezky nebo se to da odflinknout. muze mit smysl vymezit se vuci pouhemu kupeni knih, aniz by se s nima jakkoliv pracovalo (do faktoru casu ale nevidime, takze i v tom by mel byt clovek opatrny), ale nemyslim si, ze ma smysl odsuzovat knihy jako takove.
Položky 1-10 z 36335 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat: