Novinky | Knihovna | Vyhledávání | Bibliografie | Autoři  Odkazy | FAQ | Diskuse | Uživatelé | Fonty | Registrace | Ankety
Jméno:  Heslo:  Diskuse קבלה Připomínky Inzerce Dotazy


Diskuse
Pro zadávání příspěvků musíte být přihlášeni. Pokud nemáte založený účet, REGISTRUJTE SE.
Nebo zkuste, zda není Vaše záležitost řešena na stránce často kladených dotazů.
Položky 1-10 z 36883 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat:
NATHA (vulgo NONAME789) - [10.05.24 18:14] 
SFYNX - [10.05.24 05:30]: ono to ma dva aspekty, jeden je mysl, druhy mozek. Zenska mysl napr. potrebuje muzsky aspekt/mysl, na urovni mozku ji muzou protahovat zensky. Tj. kdyz posilis ten aspekt mysli dojde k jistemu posunu, lec zivotne je to spis o tom v mozku...
SFYNX - [10.05.24 05:30] 
NATHA - [07.04.24 19:56]: Dik, idem si to preštudovať :)

Btw ešte tu mám jednu otázku na ľudí z fóra - v mojom živote sa vyskytuje osoba, ktorá sa ma asi snaži-la presvedčiť, že sa jej telepatiou (alebo teda nejakou magickou technikou vo všeobecnosti, podľa výberu) podarí zmeniť sexuálny záujem osoby, kt. o to nemá záujem s danou osobou. Dokonca som tu na fóre našla aj známeho danej osoby, kt. údajne magické veci fungujú na tieto záležitosti: http://grimoar.cz/forum.php?f=1&Ppg=100&S=0&UIDP=46876

Osobne si, ale myslím, že ak by sa pomocou mágie dali meniť sexuálne preferencie iných, tak by sa s jej pomocou dali zmeniť poľahky aj hetero ľudia na gay a podobne. Zatiaľ sa mi zdá, že aj na sexuálne záležitosti je mágia občas prikrátka. Čo si o tom myslíte?
NATHA (vulgo NONAME789) - [07.04.24 19:56] 
NATHA (vulgo NONAME789) - [06.04.24 20:21] 
SFYNX - [31.03.24 07:30]: hmm, to neni telepaticky sex, ale jde o energeticke telo a jeho projekci. Kdyz budes chvili hledat tady na fb, najdes tam par mych blabolu na tema prevazne buddhisticke tantriky. https://www.facebook.com/groups/655729872344645/?ref=share Jinak mam tento fenomen dolozeny i fyzicky (jedna mala nehoda) dolozeny i dyzicky ;-)
SFYNX - [31.03.24 07:30] 
vzhľadom na to ako tu je málo diskutujúcich na tému telepatia, som si pozerala nejaké staršie príspevky a čítam tam ako sa tu riešilo niečo ako telepaticky sex, na diaľku a použitie astrálu na tieto účely:

http://grimoar.cz/forum.php?f=1&Ppg=100&S=1561

diskutujúci sa tam dotýkajú tématicky aj toho čo som v jednom nižšom príspevku problematizovala, akurát tu sa v diskusii skôr vyskytuje názor, že ľudia sú na nejakých úrovniach a že jeden nižšie etc., alebo že dosahovať vyššie ciele :) pričom ja som načrtla problematiku, že niekto ma talent viac na niečo také a iný/a na onaké (a že ekvivalencia medzi jednotlivcami nie je asi možná), a že občas, keď niekto ten svoj talent stále používa, tak môže dôjsť do bodu, keď ho začne obmedzovať, blokovať (?)>

KUATO - [12.05.15 08:14]: "co se tyce sexu "na dalku". vnimam to svym zpusobem jako velmi zradnou vec, i kdyz pripoustim, ze neco takoveho by mohlo fungovat. zradnou v tom, ze ze strany toho aktivnejsiho by snadno mohlo dojit k nejake mire parazitizmu na mene aktivnim."

ANGRYKING - [12.05.15 16:10]: " ten parazitismus je otazka jestli je clovek prase ci ne, jak rikal jeden "rybar", kdyz chytas rybu tak nahodis navnadu a pak trpelive cekas az se sama chytne ;) kdyz to budes delat silou dosahnes leda spatnych sny a bloku."

ešte ma inak napadla taká vtipná analógia ohľadom toho astrálneho sexu na diaľku, že by sa to mohlo využiť podobne ako Slavoj Zizek navrhuje outsourced sex a hovorí o sv. predstave o ideálnom sexual situation dnešnej doby :)

https://youtu.be/7xYO-VMZUGo?feature=shared&t=461

SFYNX - [31.03.24 05:18] 
CONF - [11.03.24 15:08]: to také niečo v tejto kombinácií aj existuje "spokojeného zaměstnance?" niekde ? :D v prípade, ak sa na to človek pozrie mimo pojmový aparát ako podvedomie a berie to skôr z pohľadu hereckého výkonu napr v pripade ak ide o sociálne roly a nie vyslovene popísané, zaznamenane démonické, a iné magické entity?

YAK123 - [27.02.23 16:31]: to čo popisuješ v texte nie je náhodou remote viewing - keď sa popisuje čo človek videl v nejakej cudzej miestnosti? youtube je plný navodov na tuto činnosť ... osobne si myslím, že telepatia je istý druh remote viewingu, alebo že to ma k nemu bližšie než k pojmu čítanie mysllienok..
SNOP - [12.03.24 23:26] 
CONF - [11.03.24 15:08]: Ohledně té práce, to je v podstatě asi to, co by doporučil Ramsey Dukes, když psal SSOTBME. Co se týce entit jako skrytých obsahů - to asi lze říct, neboť obsahujeme úplně vše.
CONF - [11.03.24 15:08] 
SNOP - [07.03.24 13:31]: Děkuji za odpověď. Takže pokud to chápu správně, entita je něco jako určitá verze mě samotného skrytá někde hluboko v podvědomí a "vyvoláním" se ta verze jakoby aktivuje? Takže kdyby někdo třeba chtěl najít dobrou práci, jeden ze způsobů, jak toho docílit, je vyvolat entitu spokojeného zaměstnance?
SNOP - [07.03.24 13:31] 
CONF - [07.03.24 00:01]: Já jsem asi příliš starý na to, abych se bavil s lidmi, kteří nemají snahu o pochopení toho, co chce ten druhý říct. Takže zkusím naposledy, co nejjednodušeji a bez vtipu:

Pro vyvolání entity je - minimálně v jednom konkrétní pojetí evokace - třeba zachytit a zpřítomnit její "pocitový šém", jak tomu říká Jožo Karika. Tento "pocitový šém" lze získat-tradovat-udržovat více způsoby. Jedním z modů je jméno, dálším třeba sigilum, pantákl, může k tomu patřit i nějaký jiný text, třeba žalm, popis nebo příběh. Záměrem na tyto atributy a jejich zvnitřnením se může podařit to, že se entita zpřítomní.

Mnohé texty jsou psány tak, že jejich pravým významem není něco popsatelného, ale to, co dělají v člověku. Báseň, vtip, strašidelný příběh, dojemný příběh, pornopovídka, atd. Většina takových textů s tím i vědomě pracuje. Dobře napsaný text má celkem velkou kontrolu nad tím, jak se bude cítit jeho čtenář, co bude mít za představy, atd. Samozřejmě to není stoprocentní, jsou čtenáři nechápaví, roztěkaní, s úplně jinými kulturními asociacemi, atd. Co je pro jednoho děsivé, může být pro jiného komedie. Ale pokud text zná svého čtenáře (a vynutí si ho, třeba svou formou - málokterý hospodský mudrlant si přečte latinský alchymický text), tak ho může celkem účinně (in)formovat.

Je třeba si uvědomit, že entity nejsou nějaké bytosti, které stojí před námi jako někdo jiný. Naopak, je celkem velká práce je k tomu donutit. Nejčastější zpřítomnění entity je neuvědomělé prožívání. Vyvolat blondýnku z vtipu, to znamená být blbej jako pučtok. Vyvolat různé démony, to znamená se tak chovat. Vyvolat démona antisemitismu, to znamená stát se antisemitou.

To, že sei člověk neuvědomí, že došlo k zpřítomnění entity, ještě neznamená, že není přítomna. Ba naopak je to zcela nejběžnější stav. Přeleje se přes tebe nenávistný dav demonstrantů vedený jedním démonickým vědomím, a přitom kdo je tam ten mág, kdo toho démona vyvolal? Často nikdo, občas nějaký ten Vůdce, který ale ani pořádně neví, co činí.

Text, čtení textu, může vyvolat entitu (od Boha po různé démony). Leckteré texty to dělají (a to mám stále na mysli opravdu texty, ne knihy, jak píše Sfynx, to je ještě jiný fenomén). Lepší otázka je, zda může vyvolat entity tak, jak ji vyvolává mág. I pak je odpověď dle mého názoru pozitivní - prostě lavíruje na pomezí sdělení "pocitového šému" a anagogickým textem. Ale není to běžné a jak je zjevné, pak to chce mít svého čtenáře (typicky mága).
SFYNX - [07.03.24 07:21] 
CONF - [20.02.24 16:31]: ja by som to oznacila mozno ako stav ani-ani. Co napriklad pripad, ked si donesiem domov magicku knihu, ktoru predo mnou niekto vlastnil a zrazu sa zacnu okolo nej diat zvlastne veci, napr. klopanie na nabytok, zvlastne zvuky? Teda, ze nie stale je potrebne vyvijat nejaku aktivitu ...

Ale osobne mi pride ta problematika, ze nakolko ide o fantazmy pri danych popisoch zaujimava hlavne v suvilosti napr s komunikovanim skusenosti s telepatiou, kt. som tu spominala. Odcitujem tu jeden starsi prispevok v tejto suvislosti:

KNUKS - [18.08.05 16:14]
Vciteni do predmetu, ci cloveka. To se mi nezda ze by toto byla brana do telepatie. Rekl bych uplny opak. Jedine pripady telepatie ktere jsem mel fungovali tak ze jsem si nahodou uvedomil nektery toky myslenek a rekl jsem si sakra to nejsou moje myslenky. Pak uz je "jednoduche" se vystopovat cloveka od ktereho pochazi a zeptat se ho. Kdybych se snazil vcejtit pak bych ja nic nevnimal. Ale lide jsou ruzni.

Akou inou cestou nez textovou ma clovek zistit, ze co identifikoval ako tok nie mojich myslienok, ze nejde len o vlastne vymysly? A az take jednudche vystopovat toho cloveka to byt nemusi (napr par dni dozadu som pocula/zaznamenla v mysli slova v ceskom jazyku ako mrňous, kt by som oznacila ako tok cudzich myslienok (bezne v tomto jazyku nepremyslam, to uz skor v anglickom), ale kym sa niekto neprizna :D ze nieco take mojim smerom "vysielal", tak to moze byt povazovane napr za predtuchu, ale len moj vymysel) alebo co robit v pripade, ak sa podari identifikovat zdroj, ale dane individuum sa sprava akoby malo "podpisane" nejake "NDA zmluvy" s diablom, klifotom, i vsetkymi svojimi servitormi .... :)
Položky 1-10 z 36883 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat: