Novinky | Knihovna | Vyhledávání | Bibliografie | Autoři  Odkazy | FAQ | Diskuse | Uživatelé | Fonty | Registrace | Ankety
Jméno:  Heslo:  Diskuse קבלה Připomínky Inzerce Dotazy


Diskuse
Pro zadávání příspěvků musíte být přihlášeni. Pokud nemáte založený účet, REGISTRUJTE SE.
Nebo zkuste, zda není Vaše záležitost řešena na stránce často kladených dotazů.
Položky 1-10 z 36209 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat:
MIRANU - [21.11.16 11:36] 
Ahoj
AD Quincher:
Podle mnoha zdroju je 49. Genius Vehuah az od 23. Do 27.11. Doslo tam k nejakemu precisleni kvuli spatnemu prepoctu gregorianskeho na dnesni kalendar?
CHALWAT - [14.11.16 18:51] 
LOCKI - [09.11.16 08:55]: tak jsem se tedy přihlásil a také zdravím. Musím říct, že nemám moc co dodat, protože nepociťuji celkem žádnou zásadní výhradu :-) Média manipulující a přímo lživá jsou celkem jasná záležitost. Že to přeženou a výsledek jejich úsilí je spíše kontraproduktivní, to možné je.. Karl a Hillary jsou dobré příklady. Magickou část nechci nějak pitvat.. jednak to vidím celkem podobně a potom hlavně toto je o osobním přístupu. Dá se předpokládat, že jak hmotné, tak i transcendentální působení je možné jen v nějakém prostoru, který má nějaké vlastnosti. A oboje je, jak vidno, zvládnuté jen zčásti. Hmotař často něco podělá a duchařovi něco občas vyjde. Jak to ale oddělit, rozeznat, když se hmotný a duchovní svět neoddělitelně prolínají? To je to, co jsem psal o tom, že bych nechtěl nějak se snažit sofistikovaně odlišovat obě polohy.. Ani mi nenapadne mít něco proti politickému či jinému přízemnějšímu "čarování", sám si ale nechávám tu osamělou cestu řekněme mystickou, která je jakoby nadstavbou života, ale ve skutečnosti je životem samým. A která vcelku pochopitelně ta světská pole působení vyšších sfér neupřednostňuje. Tím netvrdím nic jiného, než že funkčnost takového magického počínání přes všechny moje osobní výhrady nevylučuji, ale sám dávám přednost tomu nechat profánním záležitostem i světské náhledy na ně.. to vznešené podle mne patří trochu jinam. Ale to je spíš poznámka technická a technologická, nikoliv řešící podstatu věci samé.
LOCKI (vulgo Locki) - [09.11.16 08:55] 
CHALWAT - [04.11.16 15:33]: Ahoj Chalwate...dobra reakce. Nechaval jsem si odpoved az na ted z vice duvodu. Ze je Praha vyjimecna Matka nechme proted spat. ;-) Dnesek ukazuje, proc to prebijeni carovani novinami uplne nefunguje. Pani Clintonova mela na sve strane 80 z 85 pravidelnych americkych periodik (prakticky kazde ve slozeni tisk, internet/socialni site, televize). Cela tato vetsina medii presvedcovala vsechny kolem, ze ten bily pan, co touzi bydlet ve statnim dome po cernochovi nema sanci. Od rana posloucham analyzy, jak se tohle mohlo stat (anglicky, cesky, rusky...vsichni chteji byt chytrolini, nejvice pak ti, kteri jeste vcera neochvejni chytrolini byli:-). Proc naprosto selhala media (ona neselhala, ale proste prilis zakazkove tlacila) a predevsim pruzkumy. Jak je mozne, ze nejlepsi odhady melo onech 5 periodik na strane Trumpa. :-)

Co to ma spolecneho z magii? Spolecnym bodem je zpusob rozhodovani lidi. Ten neni tak prvoplanovy, jak by si mnozi prali...dokud tedy neni velka krize, ktera bezohledne srovna priority a pak nejaky Goebels ma samozrejme vsechny trumfy, pokud hraje na aktualni priciny nouze. Ale ve spolecnosti (podobne jako v ekosystemech), ktera je relativne zdrava a tedy mnohobarevna jsou silne tlaky vyrovnavany jistou elegantni funkci zivota, ktery se tlaku vyhne, obejde ho. A tohle je samotny koren magie, se kterym se musi na te hrane lamani chleba pocitat. A to jak vidno medialni a marketingovi guruove nastesti (lepe receno z principu) nezvladaji.

U nas mel v podobne klicove rozhodovaci situaci knize take zdrcujici podporu vetsiny medii. Zdravim pri teto prilezitosti kamaradku Anicku, ktera vedla knizeci kampan na Hrad, pokud by to tu cetla. ;-) Snad na tom take zjistila, ze lidska mysl se nenecha uplne snadno osidit a vyhroti-li se vec prilis, zivot jde vlastni cestou navzdory...

Usilovani jednotlivych forem zivota...at uz jakkoliv rozmernych a strukturovanych...se nedeje ve vzduchoprazdnu, ale vzdy v sirsim "ekosystemu", ktery ma v celku integrovan onen Bozi zamer...vuli...ktera ma ale charakter nevyzpytatelny. Podivas-li se jejim smerem zeje tam prazdnota nekonecneho potencialu. Rozvinute magicke citeni ovsem "hmata" tuto "prazdnotu" neoddelitelnou od zivota jako takoveho. A vytvari v ni obrazy. To je vyhoda. Tezko muzeme i u jednotliveho cloveka s vlastni svobodou vzdy jiste urcit, zda se rozhoduje na zaklade nejakeho konkretnejsiho vnejsiho vlivu, nebo komplexneji, nebo jeste svobodneji a "svevolneji".

Stale je to stejne jako s pravidly pro zivot. Ucime se je, ucime je deti a na vetsinu situaci +/- funguji. V okamziku snahy udelat z nich zivotu formu, ze ktere neni vyjimka...zivot opet elegantne utece. To je pricinou omezene funkcnosti nastroju, ktere zminujes. Magie ma bytostne blizky vztah s onou nevyzpytatelnou prazdnotou za formami, kterou primo oslovuje a vyzyva k reakci imaginaci. Snad je z toho zrejmy rozdil v urovni, na ktere se pracuje. Ne ze by jakekoliv konani nakonec take nevzyvalo Boha, ktery je Zivot, aby se odhaloval z nevyzpytatelneho...ale prece jenom ma magicke konani vyhodu (i riziko, jak mnozi na sobe pocitili, kdyz byli malo pokorni) bezprostrednosti.
DANA.A - [06.11.16 14:51] 
TATIANA287 - [12.10.16 18:47]: nevím jak to nakonec dopadlo, dávám sem ještě jeden odkaz, kdyby byl zapotřebí :) http://eprv777.cz/
CHALWAT - [04.11.16 15:33] 
LOCKI - [30.09.16 08:42]: pozdě, ale přece.. aspoň krátce a nesoustavně.
Ta atmosféra obsahuje i taxikáře, dealery všeho možného atd. Říká se, že Praha je magická.. já bych zůstal u slova kouzelná. Ale nic proti Praze, je ovšem spousta jiných míst s minimálně podobným nábojem. Podstatné je, že spiritualita může být jakákoliv a vědomě čarovat může libovolný počet mágů.. když někdo uchopí jedny jediné noviny, takřka stoprocentně jistě to čarování přebije. Proto si myslím, že osobnostní rozvoj ano, a všemi deseti, ale přesahy spirituálního nitra do vnějšího světa stěží. Alespoň já možnosti ovlivnění světa moc nefandím. Určitě v historii existují vůdcové s duchovním rozměrem, kteří ovlivnili doslova stamiliony lidí. Ale i u nich já vidím především osobnost sice duchovně rozvinutou, ale jejich vliv na masy, spirituální vliv, ten bych se neodvažoval zkoušet odlišit od šikovné práce placeného propagandisty. Což je nakonec jedno, protože se počítá výsledek a ten se i díky historickým okolnostem v případě např. Indie dostavil. Ovšem jako duše technická a přízemní musím poukázat na to, že celá věc má z hlediska racionálního zásadní problém.. nevíme, o co kdo začíná usilovat ani jak to hodlá provést. Pak je těžké nějakou dějinnou událost označit za plod té neznámé snahy. Což ovšem, na druhou stranu, nemůžeme brát jako nějaký důkaz toho, že ovlivňování světa není možné :-)
Na masy pasují takové záležitosti, jako psychologie davu, různé teorie elit atd. Nejsem v tom odborník, ale jsem si jist, že toto je z důvodů více či méně bohulibých celkem dobře prozkoumáno. Výsledky jsou aplikovány v každém lídlu či penáči, v každé volební kampani. Tato zkoumání dávno nejsou doménou fanoušků.. jde o prachy a o cesty k moci.
PETRBENA - [30.10.16 20:18] 
bardon
TATIANA287 - [14.10.16 18:27] 
:D :D :D :D :D :D :D :D :D HAZREDE, TEĎ SI MĚ ROZSEKAL
HAZRED - [14.10.16 16:58] 
TATIANA287 - [14.10.16 15:32]:

(1) "Ať je to, co je to - říkám ti upřímně je to chytré. Buď se to šikovně schová nebo nám to pak dá sežrat. " No tak to mi připomíná výrok člena spolku Netopýr na adresu jihlavského strašidla z tamních katakomb. "Je zatraceně chytrej; když si dám jen tři piva, tak se neukáže, bojí se; ale když si dám k tomu ještě dva rumy, tak je tam vždycky, svině jedna."

(2) Zkus to třeba tady - takovými věcmi se zabývají: http://agartha.cz/html/agartha/sdruzeni/kontakty.php
XERAPH - [14.10.16 16:10] 
TATIANA287 - [14.10.16 15:32] DOPORUČUJU: 1. Číst pořádně, co se tu píše. 2. Změnit přístup. Ono ta situace se sama nevyřeší. CO NEDOPORUČUJU: Pouštět se do výslechu entity sama, vlastními silami. Mám obavu, že v takovém stavu by to nemuselo dopadnout nejlépe.
XERAPH - [13.10.16 23:35] 
TATIANA287 - [13.10.16 19:33]: Také bych k tomu rád něco napsal, ikdyž některé věci tu už zazněly. Problém s entitou v domě vypadá jako jeden z vážnějších, se kterými se lidé setkávají. Nicméně, doporučoval bych dát si dopořádku (především duchovní) život. Člověk se s těmito problémy obvykle nepotýká (ale může) a když už, obvykle je neřeší nějákým zkratkovitým jednáním. Reflektovat svůj život a své hodnoty je první krok, je třeba se rozvíjet a nabrat pozitivní směr:-). Druhá věc je bezpečnost, o tu se můžeme starat různými způsoby. Může to být obklopení se pozitivní energii (skrze dobré myšlení a skutky, meditace, vizualizace atd), modlitby (třeba k Bohu, jsou známy případy, kdy pomohl např. ten trojiční křesťanský), různé magické rituály (od obsypávání zdí solí po různé zapuzování). Další dobrá věc je podle mě (a nevím, jestli ji někdo z vás zná) vědět, co že se to na začátku stalo (původ problému). Naposledy přichází řešení: odvíjí se od problémů. Pustit se do operace konečného řešení (nazvěme to tak teď třeba) by měl člověk povolaný, způsobilý k tomu (někdo kdo dobře ví co dělá a co všechno se může stát, tedy ne začátečník). V případě, že by to byla duše člověka (což mi zatím subjektivně moc nezní) je možné ji Boží mocí ROZVÁZAT (terminus technicus; dělávají to např. katoličtí exorcisté); v případě nahromaděné negativní energie by se to podle mě dalo řešit tím přeorientováním se členů domácností směrem uvedeným v bodě jedna (dále rituál, dovedl bych si představit i něco na způsob wiccanského vymetání kruhu - ale to už je vlastní nápad, brát s rezervou) a v případě zle smýšlející entity (k čemůž se subjektivně přikláním na základě tebou vypsaných informací) bych doporučoval ŘKC exorcistu nebo hodně schopného mága (k výběru a najití by měl pomoct bod jedna a na něj navazující bod dvě - měl by posloužit jako vodítko k odlišení šarlatánů); nebo se do toho pustit osobně (zapuzení, vymítání, modlitby, vyvolání nebo přivolání bytosti světa - bůh, anděl co ji prostě zažene;, možností je tedy vícero- stačí je jen najít - a o každé by se dalo rozepsat , tak jsem to vzal tak něják v kostce).

Ohledně toho jak jsem se s čím setkal: Energie (duchovní entita, která na mne zaútočí se rozbije/neprojde a zmizí - někam - o "moji svatou auru", kterou v té chvíli vnímám v závislosti na síle útoku; modlitba - pomáhala, jakožto bývalý služebník Hospodinův s tím mám zkušenost; rozvázání - vlastní zkušenost ohledně rodového zatížení + doslech ohledně rozvázání duše sebevraha jenž nechtěl odejít; Exorcismus - jen ze svědectví samotných exorcistů a osob jim pomáhajících; zbytek - jen načtená teorie).

Snad to nebylo moc složité :)
Položky 1-10 z 36209 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat: