Novinky | Knihovna | Vyhledávání | Bibliografie | Autoři  Odkazy | FAQ | Diskuse | Uživatelé | Fonty | Registrace | Ankety
Jméno:  Heslo:  Diskuse קבלה Připomínky Inzerce Dotazy


Diskuse
Pro zadávání příspěvků musíte být přihlášeni. Pokud nemáte založený účet, REGISTRUJTE SE.
Nebo zkuste, zda není Vaše záležitost řešena na stránce často kladených dotazů.
Položky 1-10 z 36279 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat:
SHAMIRA - [21.02.17 21:38] 
LOCKI - [21.02.17 21:25]: :-)
LOCKI (vulgo TheLayLama) - [21.02.17 21:25] 
SHAMIRA - [21.02.17 17:09]: Ještě jednou díky,už to celé dává smysl. Máš u mně láhev tekutého dobra. ;-)
SHAMIRA - [21.02.17 17:09] 
LOCKI - [21.02.17 13:22]: To "jzuč" mi na pohled připomíná "gsaucz", tedy snad "jsouc... podáše", ale v těch časech se nevyznám.
LOCKI (vulgo TheLayLama) - [21.02.17 16:43] 
SHAMIRA - [21.02.17 16:16]: no vida. Jsi genialni jako vzdy. Jasne, ze bude. Moc diky.
SHAMIRA - [21.02.17 16:16] 
LOCKI - [21.02.17 13:22]: Nebude „robjeni wjeczi hlinych“ hrnčířství? Pak by "trajfus" byla takováto trojnožka nebo rendlík, jen hliněný:
http://www.nulk.cz/ek-obsah/vestnik/html/knihy/vestnik07/texty/vest07-0107.htm
hrnzuw = hrnců
LOCKI (vulgo TheLayLama) - [21.02.17 13:22] 
Přátelé, potřeboval bych pomoct přečíst jeden text ve staročeštině. Je to dost příšerně napsaný (alespoň pro mě) a přestože naprosté většině slov rozumím, nedává mi to úplně smysl. Co mě zajímá začíná CAROL IV.

Obrázek otevřete raději v novém okně :-)

Co čtu já (nejistoty v uvozovkách):

Karel IV. "A jzuč (nebo to čtu blbě a je to jméno)" on v tom čase "podaše" (podal mu...Karlovi?) mu kámen barvy modré nemalý řekl (že) takových na horách Kozákovských (ano, jde o Kozákov v Českém ráji) mnoho se nalézá. A On povolal Italy (Vlachy) umění brusičského (přepis německého Steinschneider) aby "mrzjeze(učili?)" lid témuž umění a nechal otevřít čtyři lomy na Chalcedon, Achát a Tyrkys atd.

Dále k Praze "dopraveny Byše"(dopravovány byly?) a tak jest nám za živobytí od Pána Boha popřáno a nejspíše pro hříchy naše jest nám Pán Bůh to živobytí při "Železi? odjal" a nás ztrestal za pýchu naši. Mnozí majíce tu kousek pole zůstali (a) chopili(?) se "robjeni wjeczi hlinych"(tady si nejsem jistej, jestli myslí zemědělství): "Trojfussow, Hruzuw(? asi nějaká vlastní jména?)". Mnozí chtíc při železe (čekal bych, že i předtím se lká nad tím, že museli opustit hutnictví železa pro zpracování polodrahokamů) zůstati opustili městečko (myšleno Rovensko pod Troskami) jinam, (aby) sobě to živobytí vyhledávali.

Díky za pomoc předem.
KUATO - [19.02.17 18:51] 
THUGRA-KHOTAN - [19.02.17 12:25]: jenze ony pak silne statni egregory maji ruzne expanzni choutky a kdyby byl moc silny egregor cesky, tak by treba Zeman s tim svym brylatym kasparem vyvolali blanicke vojsko a jeli dobyvat treba nemecko. nebo aspon par spanilych jizd, jako nasi slavni predci husiti, sirit slavu ceskeho speku a moravske slivovice. a to bych nam nikomu nepral, dost ostudy nadelaji i kdyz sedi na prdeli doma.
TATIANA287 - [19.02.17 13:34] 
Dobrý den,

napsal by mi tu někdo prosím zkušenosti s knihou Černý drak? Moc díky :-)

V případě, že to sem nechcete psát tak klidně na email: xxxtatiana@seznam.cz
THUGRA-KHOTAN - [19.02.17 12:25] 
Vynikající příklad nabíjení státního egregoru doporučuji všem zde - čas od 5:31-12:00:

https://www.youtube.com/watch?v=M353f0yzOf8

Tam je to zřejmé od počátku vlajka, stát, Bůh (boží síla za ním volaná k posílení a ochraně).

Evropa je trhaná i se státy v ní na cucky, neboť se právě tyto věci podařilo v lidech a především mladých až znechutit - to je i ten rozdíl k době Kefera. Sám z posledních let pamatuji, jak podobné odmítli lidé (se zájmem o magii atd.) kolem Brna (zde odpověď na ZUZANA_AA - [10.02.17 16:11]: , že jsou takové věci příliš nacionalistické. Ale obecně vím i o dalších, co význam těchto sil nedoceňují. Málokdo chápe, že k pořádnému rozvoji osobnímu to chce i co nejlepší podmínky ve státě a pro stát, kde žije- jak to chápal Kefer. A to evidentně chápou ti, co podporují to na videu. Že se člověk má v prvé řadě i v modlitbách starat o svůj stát a bližní (tedy že to co se děje nyní např. v Německu a chce se i po nás je naopak likvidace prastarého, mocného egregora), aby žil člověk ve své zemi co nejvíce "v pohodě" a mohl se věnovat svým koníčkům a rozvoji a až pak řešit či platit až kdyby se mu chtělo problémy zbytku světa a vesmíru, které např. nám sem přesouvají a které údajně máme stále přijímat a opečovávat (což vše samozřejmě bude na úkor našeho i našich rodin času, prostředků a tím i rozvoje)! A že občas se za to pomodlit a dodat tak sílu národnímu egregoru není nic špatného!

O Keferovi a dalších českých hermeticích, jejich učení i vizích se u nás vedou pravidelně diskuse. Nedávno mne napadla myšlenka, do jaké míry jsou to nakonec spíše povídání o nám vzdálených hrdinech, podobně jako si čteme o postavách komiksů marvelovského universa a do jaké míry se např. u Kefera a jeho nauk jedná i dnes o někoho, kdo ovlivnil náš současný život v postojích a směřování. Kolik to tak dnes může být a v čem v Čechách i na Slovensku lidí..? Například abychom se vrátili k poslednímu zde probíranému tématu egregorů a Keferova útoku na H. - i v současné Univerzalii se to bere jako něco, co není radno následovat...

Ovlivnilo ve Vašem životě něco to, že Kefer nějak žil a něco učil nebo dělal?
ZUZANA_AA - [10.02.17 16:11] 
SIGHT - [17.01.17 18:49]: Nechci rýpat, ale z egregorů v diskusi zmiňovaných úplně vypadl ten moravský. Přijde mi, že to o něčem svědčí.
Položky 1-10 z 36279 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat: