Novinky | Knihovna | Vyhledávání | Bibliografie | Autoři  Odkazy | FAQ | Diskuse | Uživatelé | Fonty | Registrace | Ankety
Jméno:  Heslo:  Diskuse קבלה Připomínky Inzerce Dotazy


Dotazy
Pro zadávání příspěvků musíte být přihlášeni. Pokud nemáte založený účet, REGISTRUJTE SE.
Nebo zkuste, zda není Vaše záležitost řešena na stránce často kladených dotazů.
Položky 1-10 z 4275 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat:
ZUZANA_AA - [05.12.21 17:39] 
PAVELL - [04.12.21 10:53]: Jsem sice dlouholetý vyznavač thelémy, ale je fakt, že Crowleyho beru s mírnou rezervou.
PAVELL - [04.12.21 10:53] 
Musím sebekriticky přiznat, že jsem vůči Crowleymu poněkud nekritický. Na druhou stranu mi zase připadá, že ho tak nějak nemáš ráda.
ZUZANA_AA - [04.12.21 00:54] 
PAVELL - [28.11.21 23:38]: Nechci se s tebou hádat. Mně připadá kniha zatím tak, jak jsem to psala. Crowley se mi jevil jako ukecaný vždycky - pravda, ne ve všech textech. Ale tady zrovna jo. Když se rozjede, nezná míru.
Až zase narazím na pravopisnou chybu, dám ti sem odkaz na konkrétní stránku a řádek.

ILARIA - [01.12.21 23:25] 
POLAR - [23.11.21 19:38]: Možná by Tě mohla zaujmout tato kniha: https://www.amazon.com/Syzygy-Reflections-Monastery-Seven-Rays/dp/0983335052 Autor v ní popisuje svoje zkušenosti právě se systémem Mo7R. Publikaci jsem nikdy neměla v ruce. Upozornil mě na ni ale před časem kolega při naší debatě na téma M. Bertiaux a kladně ji hodnotil...
PAVELL - [28.11.21 23:38] 
No, to je pěkné, že svůj příspěvek adresuješ přímo mě. Své pocity z četby jsem vyjádřil níže. Pokud jsi v textu našla nějaké faktické nebo gramatické chyby, asi bys měla být zcela konkrétní. Souhlasím, že se s takovou bichlí nesnadno manipuluje a pokud čteš na svém posvátném kavalci (podle těch podložených polštářů), určitě si sundej obal, aby se ti nepomuchlal. Musím ale trvat na tom, že se jedná o vhodnou příležitost ke koupi. Tuhle u mě byl totiž kamarád a stěžoval si, že ono už to Kabelákovo Kabalistické zasvěcení stojí dva litry a když bylo za necelé dvě stovky, tak si to nekoupil. Takový solidní špalek o magii, bude jistě ozdobou každé okultní knihovničky. Ale, že by byl Crowley nějak zvlášť zmatený, o tom tedy nevím, takže se budu těšit na tvoje celkové, kritické zhodnocení.
ZUZANA_AA - [26.11.21 01:16] 
PAVELL - [30.09.21 00:25]: V Liber ABA jsem zatím došla na konec druhé knihy, a obě první knihy znám jednak ze zmíněného strašlivého překladu, který zmiňuješ, a jednak jsem je četla anglicky - hlavně druhou knihu o magii jsem svého času málem znala zpaměti. Když text čtu po letech, uvědomuji si, jak je Crowleyovsky zmatený, prostoupený emocemi a úlety. Tehdy mi to nevadilo, teď už trošku jo. Je poznat, že se AC rád poslouchá.
Úroveň překladu neumím posoudit. V knize jsou pravopisné chyby, ale nechci být hnidopich, sama dělám překlepy. Vydání mi úplně neleží, ale je otázka, zda to šlo udělat jinak. Knížka nedrží otevřená... a já to nemám ráda! U paperbacku pochopitelné, u vázané knihy je to ale hřích! A držet knihu v rukou je utrpení, za chvilku podkládám ruce polštáři a všelijak opírám. Ale nepomáhá to, po půlhodince mně bolí záda. Možná by bývala pomohla nižší gramáž papíru, řidší papír nebo rozložení obsahu na dva samostatné díly.
Celkové zhodnocení si nechám, až knížku dočtu.
POLAR - [23.11.21 19:38] 
Dobrý večer Vám všem, rád bych se zeptal, zda-li někdo z Vás zkoušel projít čtyřletým kurzem Monastery of the Seven Rays? Materiály kurzu lze stánout. Zajímá mě především, zda je možné/vhodné se do kurzu pouštět bez vedení někoho zkušenějšího, na co je třeba si případně dát pozor a hlavně jakým směrem tato forma magie vlastně člověka formuje (nebo možná spíš deformuje :-)
PALADINOS - [20.11.21 12:05] 
Barevné obrázky demonů k magii innaturalis jsem našel na ulož.to.Děkuji za radu :)
BLACK MAMBA - [05.10.21 17:41] 
Diky. Poridila jsem si, ac jsem musela prekonat pocatecni mirny odpor nad profilaci vydavatelstvi, a davam za pravdu.
PAVELL - [30.09.21 00:25] 
Jsem šel jenom náhodou kolem, protože jsem tu na něco koukal v knihovně, tak jsem si říkal, že vás trochu popíchnu, ale nuže dobrá. Něco málo tu o té knize napíšu. Vychází v luxusním vydání, zpracovaná s velikou péčí a určitě stojí za to, mít jí doma. Z Knihy 4, když nepočítám ten mocně ořezaný samizdat v kroužkové vazbě, který vyšel před lety, přináší obsáhlé ukázky Bardon, v nedávno vyšlé knize Učebnice vysoké magie. Bardon to má přeloženo pěkně a od nynějšího překladu se určitě příliš lišit nebude. Texty jsem zatím nesrovnával, to si nechám na dlouhé zimní večery. O obsahu je zřejmě zbytečné mluvit, je to kniha určená ke studiu magie, z teoretické i praktické stránky a s obecnou platností. Tedy bez nutnosti přestupovat na Crowleyho thelémskou věrouku. Text se vyznačuje neobyčejnou jasností, jakoby se tu odkrývaly nějaké termy a já při četbě zažíval taková malá satori. Za mě tedy radostná událost a mocná výzbroj do pole i do studovny. Vřele doporučuji!
Položky 1-10 z 4275 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat: