Novinky
|
Knihovna
|
Vyhledávání
|
Bibliografie
|
Autoři
|
Odkazy
|
FAQ
|
Diskuse
|
Uživatelé
|
Fonty
|
Registrace
|
Ankety
Jméno:
Heslo:
Diskuse
קבלה
Připomínky
Inzerce
Dotazy
Diskuse
Pro zadávání příspěvků musíte být přihlášeni. Pokud nemáte založený účet,
REGISTRUJTE SE
.
Nebo zkuste, zda není Vaše záležitost řešena na stránce
často kladených dotazů
.
<<
<
Položky
1760-1769
z
36946
nalezených.
>>
>
Na stránku zobrazit:
5
10
20
50
100
Vyhledat:
- [09.06.26 07:03]
preview
RAISTLINA
-
[27.04.15 16:40]
 
•
KRADEK- mám pocit,ze nevis co myslím tím pojmem neprojevene vědomí,stav neprojevenosti.Myslím tím co Buddha říkal,kdyby nebylo neprojeveneho,nebylo by projeveneho. A tím neprojevenym myslím to,co nikdy nevzniklo,to kde nic není přeci to je. Ten stav mám na mysli.Kde není nic,ani myšlenka,ani jakýkoliv projev a nikdy ani nebude.Toho chci dosahnout. Nechci dosáhnout stavu stavu pozorovatele vedomi,prichazeni a odchazeni, to se porad týká mysli,pozorovatele vedomi.
KRADEK
-
[27.04.15 16:20]
 
•
RAISTLINA -
[27.04.15 15:13]
: Mám pocit, že to co hledáš je spoj k sobě vedoucí, to jest to, co jediné lze ztratit. Tam je Ti mysl výzvou a soupeřem, leč nikoliv v soupeření je cesta, pouze v přijetí stavu a léčení zachycení formou pochopení. Snopův výstřel Tě nespasí, v Tvém pojetí by se totiž s Tebou uvedeným záměrem mohl zvtrtnout v to, že by jsi se "furt projevoval" :-) a mít odstup by s handicapem bylo těžší, leč přijetí by opět bylo cestou.
SNOP
-
[27.04.15 16:06]
 
•
RAISTLINA -
[27.04.15 15:13]
: Tak se zastrel. Jinak se furt budes projevovat. Muzes samozrejme udelat odstup od toho projevu, tedy spocivat v klidu pri jakemkoli svem projevu. Ale mysl neni pryc, projev neni pryc, furt to jsi ty.
ANGRYKING
-
[27.04.15 15:24]
 
•
RAISTLINA -
[27.04.15 15:13]
: tak to musis hledat reseni u tech tirtiku co tohle hlasaji, lec stale si pletou/pletes meditacni stav s zivotem.
RAISTLINA
-
[27.04.15 15:13]
 
•
ANGRYKING- to vim,ze pozornosti ,které jim věnují je posilují ,ale mne jde o to,vyřadit mysl úplně ze hry.Bez mysli-prostoru není možné aby něco vznikalo nebo zanikalo.Pokud zůstane jen čisté neprojevene vědomí ,tak nic vzniknout ani zaniknout nemůže,stejně jako to neprojevene vědomí,které nevzniklo a logicky nemůže ani zaniknout.Jisté vis co tím myslím.Hodně východních nauk to popisuje,jako nejvyšší realizaci,kde není možné žádnému vzniku-pohybu čehokoliv,mysl je totálně pryč a proto není možné,aby vznikla nějaká myšlenka,pocit,prostě nic. Je tu pouze čisté neprojevene vedomi,kde nemůže vzniknout cokoliv,pac pak by to už bylo projevené. A o tohle mi jde,o tento post,stav prázdnoty a neprojevenosti.
ANGRYKING
-
[27.04.15 15:02]
 
•
RAISTLINA -
[27.04.15 14:53]
: tomu nezabranis, to objevovani a mizeni jevu patri k jejim vlastnostem. nejjednoddusi zpusob jak se zbavit tech negativnich (vnitrnich) jevu je nevenovat jim pozornost a nedavat jim tim vice energie k tomu aby se manifestovali vice nez je nutne a dele nez je nutne.
RAISTLINA
-
[27.04.15 14:53]
 
•
ANGRYKING- tomu rozumím,ale já chci zabránit,aby se vůbec něco v mysli projevovalo,vznikalo či mizelo.O to mi jde.
ANGRYKING
-
[27.04.15 14:22]
 
•
z dotazu: RAISTLINA -
[27.04.15 13:21]
: to ustrani je prostredek jak udrzet dlouhodobe nerusenou koncentraci pro tu meditaci, ne o to jak utect pred svetem jako takovym a jeho jevy. pointa neni vyresit podvedomi, pointa je v rozpoznani mysli (toho prostoru kde se to vnitrni i vnejsi manifestuje) a nasledna zmena sebeidentifikace a zpusobu prozivani, kde uz to co se zrovna objevuje ci mizi neni uz tak dulezite jako ten prostor (mysl a jeji potencial) kde se to manifestuje.
to zastirani "cisteho vedomi" kvalitou neni nic nez pripoutanost k vlastnim prozitkum (tj. zadny stabilni stav) a z toho nevede cesta ven tim ze se do tech (ne)kvalit ponoris jeste vic a hloubeji, ale tim ze rozvines to spocinuti v te mysli (prostoru, potencialu) kde se kvality manifestuji a zas mizi bez toho ze k nim pripoutavas (tj. ani se za nimi nehonis, ani se je nesnazis vyhodit, proste se prirozene objevuji a zas mizi aniz bys do toho vkladal nejakou aktivitu)
tj. pletes si docasny stabilni stav ktery dosahnes v meditaci (ci utekem od sveta) tim ze jsi spocinul v mysli bez tech (neprijemnych) jevu/prozitku/kvalit a skutecny stabilni stav mysli kde se ty jevy manifestuji a mizi a nezalezi na tom jake zrovna jsou, to prvni je prostredek k rozpoznani mysli (toho prostoru), to druhe je vlastni realizace (osvobozeni). tj. muzes pouzit tu kvalitu jako prostredek te transformace, ale nejde to udelat bez ni v te pripoutanosti k te kvalite (ci jejimu prozivani).
DR. ISAC LURIA
-
[03.04.15 11:50]
 
•
Děti, o čem to tu hovoříte? Je po zatmění.
LOCKI
(vulgo TheLayLama)
-
[20.02.15 19:07]
 
•
Vazeni pratele, prave nyni mame na nebi velmi silnou konjunkci Venuse, Marta a Luny. Vrcholu dosahne v noci. V jednu hodinu rano zitra bude Luna presne mezi obema planetami. Luna je kratce po Novu s pomerne velkou dynamikou a kunjunkce se odehra na prvnim stupni znameni Berana, kde je Mars velmi posilen. K nasi smule je pro nasi polohu plna konjunkce (v tu jednu rano) uz hodne pod obzorem, ale jeste nyni je dobre pozorovatelna tesne nad zapadnim obzorem. Zitra bude take pekne viditelna, ovsem s tim, ze Luna uz se pomerne vzdali od obou planet. Cili kdo nema co s nacatym vecerem muze zpracovavat vyraznou dynamiku polarit v teto konjunkci.
<<
<
Položky
1760-1769
z
36946
nalezených.
>>
>
Na stránku zobrazit:
5
10
20
50
100
Vyhledat: